Вярвате ли, че можете сами да привлечете късмета и да го накарате да ви донесе изобилие? Според фън шуй това наистина е възможно, ако прибавите към саксийните си растения и Pilea peperomioides, или така наречената „Китайска паричка”. Това китайско растение ще привлече финансовия ви късмет за дълго време с правилните грижи.
Pilea peperomioides е вечнозелено растение, което идва от Южен Китай. Интересна е и историята му как норвежки мисионер пренася растението в Норвегия от Китай и така му помага да расте в цяла Европа.
Китайското растение расте много бавно. То е много издръжливо и може да нарасне едва 30 сантиметра. Не е необходимо често поливане. Обича да е край южните или западните прозорци и да получава достатъчно светлина и слънце.
Ако искате да подарите това растение на близък човек, за да му донесе финансов късмет, го пресадете в отделна саксия от растението-майка и го поливайте добре.
Според азиатското учение китайското парично дърво може да бъде вашето решение за паричен късмет и изобилие. Тъй като кръглите листа на растението напомнят на монети, то се счита за символ на богатството в Китай. В допълнение към това, то е популярен талисман за късмет във всички сфери на живота.
Докато Китайската паричка расте и процъфтява в дома ви, просперитетът и щастието няма да го напуснат. Парите ви ще се умножат и ако сложите монета в саксията.
Добър вътрешен климат и положителна енергия
Китайското парично дърво символизира добрата енергия и трябва да осигури хармония в дома ви. Поставете го там, където прекарвате най-много време. Може да му намерите място и в спалнята, ако искате да закриля семейното ви щастие.
Китайската паричка е ценно растение за вътрешния климат в дома ви. Месестите му листа могат да съхраняват много вода и да осигурят приятна влажност на въздуха.
Ако прибавим и това, че китайското дърво на финансовия късмет ни създава най-малко проблеми, то се оказва наистина супер растение, с което да украсим дома си и да привлечем парите и изобилието.
Правилна грижа за китайското растение на късмета
С правилна грижа това саксийно растение може да ви радва дълго време. Хубавото е, че то не изисква много грижи. Ето и някои тънкости при отглеждането на Pilea peperomioides.
- Не поливайте твърде много: Китайската паричка не обича мокрите корени. Можете да поливате отново само когато почвата отгоре е напълно изсъхнала. В противен случай рискувате да загният чувствителните му корени.
- Дървото на парите обича светло и слънчево: Имайте предвид това, когато избирате място за вашия зелен талисман за късмет. Ако растението загуби много листа, това е знак, че или е твърде напоено, или е на място, което е тъмно за него. Пряката слънчева светлина не е полезна за листата и може да доведе до изгарянето им, затова бъдете внимателни през лятото. Ако пък е твърде тъмно, листата ще избледнеят и ще паднат. Корените пък са предразположени към изгниване, ако не получават достатъчно светлина. При липса на светлина растението не поема добре водата след поливане. Ето защо трябва внимателно да избере местоположението.
- Не го засаждайте в голяма саксия: Китайската паричка не обича да е на много широко. Растението се чувства добре, когато е на тясно в малка саксия. Нека саксията „расте” заедно с растението.
- Когато пресаждате, най-добре изберете тежка саксия, която е стабилна и надеждна. Паричното дърво става доста тежко поради дебелия си ствол и месести увиснали листа. Това изисква да бъде здраво подпряно от саксията и да има стабилна опора.
- Торене: Китайската паричка се нуждае само от добавяне на хранителни вещества, особено когато растението е младо. Торът за кактуси е най-подходящ за това.
- Температурите между 15 и 18 градуса се отразяват най-добре на растението.
- Можете да стимулирате растежа, като държите растението на по-хладно през зимните месеци. Въпреки това, цъфтежът не е впечатляващ и има тенденция да отслабва с големите листа.
Китайското парично растение ще превземе сърцето ви. То ще ви даде усещане за уют и спокойствие. Част от магията на късмета е да повярваме в него. Тогава сякаш животът ни съдейства, за да го изпълним с изобилие.
Понякога се нуждаем от нещо малко, в което да повярваме. Част от чудото е да повярваме, че съществува, нали така?
Discussion about this post